PROKURORIA/ Personeli mjekësor ka tentuar ta shuajë zjarrin me batanije në spitalin në Tetovë

Nga Prokuroria për “Fokus” thonë se me batanije dhe ujë, personeli mjekësor ka tentuar ta shuajë zjarrin që shpërtheu në spitalin e Tetovës.

Sipas informacioneve të para jozyrtare, spitali modular i Tetovës nuk ka pasur pajisje kundër zjarrit, ndërsa personeli është përpjekur ta shuajë zjarrin me atë se çfarë i ka ardhë për dore.

Më herët, prokuroria njofti se personeli mjekësor “ka tentuar të shuajë zjarrin”.

Ndryshe, në spitalin e Tetovës humbën jetën 14 pacientë nga zjarri që shpërthue para një muaji./Telegrafi/