Lajm i trishtë, KOVID-19 ia merr jetën aktorit shkupjan Luran Ahmeti

Aktori i Teatrit Kombëtar të Shkupit, Luran Ahmeti, ka ndërruar jetë sot në moshën 46 vjeçare,

Raportohet që Ahmeti ndërroi jetë pas komplikimeve të shkaktuara nga virusi korona.

Ahmeti është i njohur për rolete e shumta në skenën e teatrit, si dhe rolet e ndryshme në filma, si ato vendore dhe ndërkombëtare.

Ahmeti është i martuar, prind i një vajze.