25 VITE MË PAS/ “Djali i vogël irlandez” në filmin “Titanic” ende paguhet për rolin e tij

Edhe pas 25 vitesh, Reece Thompson, i njohur më së shumti për rolin e tij si ‘djali i vogël irlandez’ në filmin legjendar Titanic, ka njoftuar se po fiton para nga roli i tij.

Aktori ishte vetëm pesë vjeç kur mori në filmin e vitit 1997, transmeton Indeksonline.

Në skenë, ai, nëna dhe motra e tij ishin mes shumë pasagjerëve të tjerë që prisnin hapjen e portës kryesore të klasit të tretë.

Por familja nuk arriti kurrë në varkën e shpëtimit dhe më vonë u panë në kabinë ku të tre vdiqën së bashku.

Edhe pse ai tha se nuk i kujtohet shumë nga koha e filmit, ai thotë se çeqe çdo vit kur merr çeqe për honorarët (një shpërblim për kreativitetin).

Sot, Reece, 30 vjeç, është drejtor i marketingut dixhital në Brian Head Resort, një qendër skijimi dhe snowboard në Utah./Indeksonline/